Araç Alırken
Kasa Seçimi Nasıl Yapılır?

Araç Alırken Kasa Seçimi Nasıl Yapılır?

Araç Alımında Belirleyici Kriterler : Kasa Seçimi

İkinci el araç alımı yapmak istiyorsunuz. Belki ilk arabanız belki de radikal bir değişiklik yaparak farklı türden bir araç satın alacaksınız. Peki satın alınacak aracı belirlemeden önce ilk olarak hangi kriterin seçilmesi gerekiyor?

İleri ki yazılarımızda bu kriterleri tek tek inceleyeceğiz. Bu yazımızda sizlere bu kriterlerin başında yer alan kasa tiplerinden ve avantajlarından bahsedeceğiz.

Ülkemizde yayın olarak 3 tip araç kasa tipi mevcuttur. Kasa tiplerini kısaca inceleyelim.


Hatchback

Genç ve orta yaşlılara hitap eden, genellikle bekarlar tarafından ilk tercih edilen kasa tipidir. Bagajı küçük olduğu için aileler tarafından tercih edilmez. Diğer kasa türlerindeki araçlara nazaran çoğu Hatchback araç daha az yakıt yakar. Hatchback bir aracın satması diğer kasa tiplerine göre zordur.

Hatchback Kasa Seçimi


Sedan

Binek araçlar içerisinde en çok tutulan kasa yapısıdır. Marka ve modele göre değişiklik gösterse de, hem bagaj hem de araç içi Hatchback kasa tipine daha geniştir. Her tür alıcı tarafından tercih edilir. Satması diğer kasa tipine sahip araçlara göre oldukça kolaydır.

Sedan Kasa Seçimi


Station Wagon

2 ve daha çok çocuklu aileler tarafından tercih edilen kasa türüdür. Bagajının geniş olması, araç içinin ferah olması bu tercihte önemli bir faktördür. Araç nispeten büyük olduğu için, yakıt sarfiyatı diğer kasalara göre biraz fazladır. İkinci el satışlarında aileler tarafından tercih edilir.

Station Wago Kasa Seçimi


Umarız yazımız sizlere yararlı olmuştur. Hangi tip kasa modelinden araç almayı düşünürseniz düşünün, aracınıza mutlaka ekspertiz yaptırmanız gerektiğini unutmayınız.

İçerik Yazarı : Samsun Pilot Garage
Image
Siz değerli müşterilerimiz için, Oto Ekspertiz hizmeti hakkında bilgilendirici içerikler oluşturuyoruz. İçeriklerimiz sayesinde oto ekspertiz hizmeti almadan önce nelere dikkat etmeniz gerektiğini en ince ayrıntısına kadar açıklıyoruz.

Benzer İçerikler