Araç Bakımı
Hangi Sıklıkla Yapılmalı?

Araç Bakımı Hangi Sıklıkla Yapılmalı?

Araç Bakımı Hangi Sıklıkla Yapılmalı?

Sıfır kilometre bir araç almış olabilirsiniz. Ya da kilometresi çok düşük bir araç almış olabilirsiniz. Peki araç bakımı ne zaman yapılmalı?

Ya da şu şekilde sorabiliriz.

Aracın standart bakım işlemleri hangi periyodik aralıklar ile yapılmalıdır?

İlk olarak, araçlarını ilk defa bakıma götürecek ziyaretçilerimiz için, araç bakımında hangi işlemler yapılır kısaca bahsedelim.

Standart araç bakımında; araçta bulunan tüm filtreler, sular ve yağlar yenisi ile değiştirilir. Araç bakımı sayesinde, araç performansında hissedilir derecede bir iyileşme gözlemlenebilir.

Peki araç bakımının 10 bin kilometrede bir tekrar yapılması doğru mudur?

Eğer kalabalık ve trafiği bol olan bir şehirde yaşıyorsanız, aracınız dur kalk ile etkileneceği için daha kolay yıpranacaktır. Özellikle motor yağı özelliğini kaybedecektir. Araç kilometresi her ne kadar artmasa bile, araç motoru dur kalk ile sürekli yıpranacaktır. Motor yağı burada önemli bir etkendir. Eğer büyük bir şehirde ve kalabalık bir trafikte araç kullanıyorsanız, aracınızın motor yağını en fazla 7 bin kilometre de bir değiştirmenizde büyük fayda vardır.

Eğer bir araç satın almak istiyor ve aracın motorunu basit bir şekilde kontrol etmek istiyorsanız, daha önce sizler için hazırladığımız bu yazımıza göz gezdirebilirsiniz.

Satın almak istediğiniz aracın motorunda bir problem olup olmadığını, profesyonel motor ekspertizi yaptırarak Pilot Garage Oto Ekspertiz Merkezi aracılığı ile öğrenmek isterseniz, (0530) 688 05 50 numaralı telefonumuzu arayarak bizden randevu alabilir veya WhatsApp üzerinden bizlere yazabilirsiniz.

İçerik Yazarı : Samsun Pilot Garage
Image
Siz değerli müşterilerimiz için, Oto Ekspertiz hizmeti hakkında bilgilendirici içerikler oluşturuyoruz. İçeriklerimiz sayesinde oto ekspertiz hizmeti almadan önce nelere dikkat etmeniz gerektiğini en ince ayrıntısına kadar açıklıyoruz.

Benzer İçerikler