Ekspertiz ve Oto Ekspertiz Nedir?

Ekspertiz ve Oto Ekspertiz Nedir?

Ekspertiz Nedir ve Oto Ekspertiz Nedir?

Ekspertiz Nedir?

Türkçe'ye Fransızca dilinden geçmiş olan Ekspertiz kelimesi anlam olarak, belirli bir bilimsel, kültürel ve mesleksel alanda uzman olan, ilgili konuda tekniksel yeterliliğini belirli kurum veya kuruluşlardan aldığı belgeler ile kanıtlayabilen kişi anlamana gelir. Genellikle Ekspertiz olan kişinin aldığı sertifikanın geçerliliğini belirli bir süre ile kısıtlanmıştır. Belirli aralıklar ile Ekspertiz belgesini sözlü veya yazılı sınavlara girerek uzatması istenmektedir.


Oto Ekspertizi Nedir?

İkinci el oto ekspertizi ise incelenmesi için kendisine sunulan araçları, özel olarak ve sadece araç muayenesi için tasarlanmış elektronik veya mekanik cihazlar ile test edip, yaptığı testlerin sonucunu detaylı olarak raporlayan kişidir. İkinci el oto ekspertiz hizmeti veren kişiler, araç raporlarını hazırlarken tarafsız bir biçimde sunmaları, araçların bir kusuru veya hatası var ise gizlememeleri esastır. Ayrıca hazırlanan oto ekspertiz raporunda, aracın orijinal olmayan ve değiştirilmiş tüm parçalarının ilgili rapora yazılması gerekmektedir. Bununla birlikte, rapor hazırlanırken, aracın gelecekte sorun teşkil etmesi muhtemel olan parçalarının özel olarak listelenmesi gerekmektedir. Bu sayede ekspertiz testini yaptıran kişi veya kişiler araç hakkında detaylı bir bilgiye sahip olabilirler.


Oto ekspertiz raporunun profesyonel olmayan kişi veya kurumlar tarafından yapılmaması durumunda, eksik ve hatalı bilgiye sahip olunabilir.


Şunu sakın unutmayınız. Dünya'nın en değerli kavramlarından birisi Bilgi'dir. Oto Ekspertiz raporu sizlere, en doğru ve tarafsız bir biçimde, almak istediğiniz araç hakkında bilgiyi sunar. Yapılan testler sonucunda araca farklı bir gözle bakabilir, satıcı tarafından da bilinmesi muhtemel olmayan en doğru bilgiye ulaşabilirsiniz. Ülkemizde İkinci El Oto Pazarı ne yazık ki tam anlamı ile bir denetim altında olmadığından, bir aracı satın almadan önce yaşanabilecek mağduriyetleri gidermenin en etkili yolu İkinci El Oto Ekspertiz hizmeti almanızdır.


Samsun Pilot Garage olarak; deneyimli, profesyonel ve alanlarında uzman Oto Ekspertiz çalışanlarımız ile en doğru ve tarafız raporları sizlere sunuyoruz. Ekspertiz Merkezimizde gerçekleştirdiğimiz tüm hizmetlerimize detaylı olarak bu adres üzerinden ulaşabilir, hizmetlerimizin fiyatlarını incelemek için tıklayınız : Samsun Pilot Garage Oto Ekspertiz Fiyatları


Daha detaylı bilgi almak veya aklınıza takılan bir sorunun yanıtını almak için ise bizlere (0530) 688 05 50 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.


İçerik Yazarı : Samsun Pilot Garage
Image
Siz değerli müşterilerimiz için, Oto Ekspertiz hizmeti hakkında bilgilendirici içerikler oluşturuyoruz. İçeriklerimiz sayesinde oto ekspertiz hizmeti almadan önce nelere dikkat etmeniz gerektiğini en ince ayrıntısına kadar açıklıyoruz.

Benzer İçerikler