İkinci El Araç
Nasıl Satılır?

İkinci El Araç Nasıl Satılır?

İkinci El Araç Nasıl Satılır?

Aracınızı satmak mı istiyorsunuz? Her aracın muhakkak bir alıcısı çıkar. Ancak önemli olan, aracınızı ederinden düşük bir fiyata satmamanızdır. Peki bunun için ne yapmanız gerekiyor?

Aracınız size çok temiz, hatasız ve sorunsuz gelebilir. Öncelikle aracınıza satın alacak kişinin gözünden bakınız. Aracınızı satmak için ilan sitelerine koymadan önce yapmanız gereken tüm işlemleri sırası ile anlatalım.


1. Ekspertiz Raporu Alın

Aracınızı satmadan önce, araçta sizin bile bilmediğiniz hatalar ve kusurlar olabilir. Bu hataları gidermek için, sorunların teşhisi profesyonel ve doğru bir biçimde yapılmalıdır. Aracınızı garantili bir ekspertiz merkezine götürerek, aracınızın tüm hatalarını ve sorunlarını öğrenmeniz gerekmektedir.

İkinci El Araç Nasıl Satılır?

2. Sorunların Giderimi

Ekspertiz Merkezi tarafından size verilecek raporu inceleyiniz. Raporda aracınızda teşhis edilen kusurları ve hataları gideriniz. Bu hatalar; fren balatası, motor sorunları, lastik aşınmaları gibi sorunlar olabilir. İlgili sorunlar size küçük gelebilir ancak aracı satın almak isteyen bir alıcı ilgili sorunlardan ötürü aracınızı almaktan vazgeçebilir. Unutmayınız ki, sorunları gidermek için yapacağınız her masraf size fazlası ile dönecektir.

Sorunların Giderimi

3. Araç Temizliği

Ekspertiz raporunda teşhis edilen tüm hataları giderdiniz. İlan vermeden önce yapmanız gereken bir kaç işlem daha var. Aracınıza; pasta-cila, kuaför hizmeti dahil iç ve dış temizliğini yaptırınız.

Araç Temizliği

4. İlan Vermek

Ekspertiz raporunda belirtilen tüm sorunları giderdiniz, aracınızın komple temizliğini de yaptırdınız.

Şimdi geriye tek bir işlem kaldı.

Aracınızın tüm açılardan iç ve dış fotoğraflarını çekip, ilan sitesine koyabilirsiniz. Sizlere önerimiz açıklama kısmına aracınız hakkında tüm detayları yazmaktan çekinmeyiniz. Yaptırdığınız ekspertiz raporunu da ilana ilave ederek, rapordaki hataların giderildiğini de belirtebilirsiniz.

Satın almak isteyen kişi, aracı satın aldıktan sonra hiçbir masraf yapmasına gerek olmayacağını bilerek gönül rahatlığı ile aracınızı satın alacaktır.

İlan Vermek

Samsun'da ekspertiz raporu almak isterseniz sizler Samsun Oto Ekspertiz Merkezimize beklediğimizi hatırlatırız.

İçerik Yazarı : Samsun Pilot Garage
Image
Siz değerli müşterilerimiz için, Oto Ekspertiz hizmeti hakkında bilgilendirici içerikler oluşturuyoruz. İçeriklerimiz sayesinde oto ekspertiz hizmeti almadan önce nelere dikkat etmeniz gerektiğini en ince ayrıntısına kadar açıklıyoruz.

Benzer İçerikler