İkinci El Araçlarda
Jant Kontrolü Nasıl Yapılır?

İkinci El Araçlarda Lastik Kontrolü Nasıl Yapılır?

İkinci El Araçlarda Jant Kontrolü Nasıl Yapılır?

Samsun Oto Ekspertiz Merkezi olarak, hem site ziyaretçilerimize hemde müşterilerimize bilgi vermek amacıyla hazırlamış olduğumuz rehberlere devam ediyoruz.

Bugün sizlere ikinci el araç alımlarında dikkat edilmesi gereken sorulardan biri olan Jant kontrolü nasıl yapılır? cevabını vermeye çalışacağız.


Jant Nedir?

Jant; aracın lastiği ile birlikte hareket eden, aracın ağırlığını taşıyan ve aracın hareket etmesinde büyük rol oynayan bir parçadır.


Hangi Tür Jantlar Tercih Edilmelidir?

Çelik Jantlar ülkemizde aracı daha güzel gösteren önemli bir detaydır. Teneke janta göre balans ayarı daha az aralıklarla ister. Teneke janta göre daha nadir bozulur ve sağlamdır.

Ancak çelik jant alımında da dikkat edilmesi gereken önemli bir detay vardır. Aracınızın fabrika çıkışında takılı olan jant büyüklüğünden çok daha büyük bir çelik jant satın alırsanız; aks kafaları, rot başları, amortisör takozlarına zarar verebilir.

İkinci el araç alırken, aracın üzerinde takılı olan çelik jantın, aracın orijinalinden maksimum 2 inç büyük olmasına dikkat ediniz.


Araçta Jant Kontrolü Nasıl Yapılır?

Almak istediğiniz aracı test etmelisiniz. Araç ile 100 kilometre civarı bir hıza çıkıp, aracın direksiyonunda titreme olup olmadığına dikkat ediniz. Araba sağa veya sola çekme eğiliminde bulunup bulunmadığına dikkat ediniz.

Samsun Oto Ekspertiz Merkezi olarak satın almak istediğiniz aracın jant kontrolü dahil her türlü aksamını titizlikle kontrol ediyoruz. Samsunda İkinci El Araç Ekspertizini garantili bir biçimde yaptırmak için bizimle dilediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz.


İçerik Yazarı : Samsun Pilot Garage
Image
Siz değerli müşterilerimiz için, Oto Ekspertiz hizmeti hakkında bilgilendirici içerikler oluşturuyoruz. İçeriklerimiz sayesinde oto ekspertiz hizmeti almadan önce nelere dikkat etmeniz gerektiğini en ince ayrıntısına kadar açıklıyoruz.

Benzer İçerikler