Kaplamalı Araç Alırken
Nelere Dikkat Edilmeli?

Kaplamalı Araç Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kaplamalı Araç Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

İkinci el araç alımlarında, almak istediğiniz araç kaplamalı bir araç ise, aracı almadan önce dikkat etmeniz gereken önemli detaylar vardır. Samsun Oto Ekspertiz Merkezi olarak siz değerli ziyaretçilerimize bu detayları açıklayacağız.


Araç Kaplama Nedir?

Araç Kaplama; ülkemizde genellikle sıfır kilometre araçlara serviste yapılan bir uygulamadır. Araç sahipleri araçlarına kaplama yaptırarak; boya çizilmesi, darbe, güneş yanığı, taş darbesi gibi aracın kaportasına ve boyasına zarar vermesi muhtemel etkenlerden koruyabilirler. Ayrıca araç dışarıdan bakıldığında göze daha hoş görünür.

Araç sahibi aracını satmak istediğinde kaplamasını söktürerek aracını satmalıdır. Bu sayede aracın aldığı bir darbe veya değişmiş bir parça var ise, aracı satın almak isteyen kişi ekspertiz yaptırdığında bu hataları şeffaf bir biçimde görmüş olur.

Ayrıca bazı araç kaplama işlemleri şeffaf kaplama ile yapıldığında, özellikle koyu renk araçlarda kaplama aracın boyasına ciddi zarar vermiş olabilir.

Eğer bir satıcı, aracın kaplamasını söktürmeden aracını satmak istiyorsa ve size kesinlikle kaplamayı söktürmek istemediğini iletirse, lütfen ilgili aracı satın almayınız. Çünkü aracın dış kaportasında kaplama olduğundan, araç boyası hakkında detaylı bir inceleme şansı olamayacaktır.

Kilometresi ne kadar düşük olursa olsun, kaplaması olan araçları kesinlikle satın almayınız.

Samsun Oto Ekspertiz Merkezi olarak kaplama ile servisimize gelen araçlara boya raporu veremiyoruz. Çünkü müşterilerimizi kesinlikle mağdur etmek istemeyiz. Lütfen satıcıdan ilgili aracın kaplamasının sökülmesini isteyiniz. Eğer söktürmüyorsa, ortada şüpheli bir durum var demektir.

İçerik Yazarı : Samsun Pilot Garage
Image
Siz değerli müşterilerimiz için, Oto Ekspertiz hizmeti hakkında bilgilendirici içerikler oluşturuyoruz. İçeriklerimiz sayesinde oto ekspertiz hizmeti almadan önce nelere dikkat etmeniz gerektiğini en ince ayrıntısına kadar açıklıyoruz.

Benzer İçerikler