Kimler Ekspertiz Yaptırmalı?

Kimler Ekspertiz Yaptırmalı?

Kimler Ekspertiz Yaptırmalı?

Ekspertiz hizmetinin hangi durumlarda, kimler tarafından talep edilebileceği ile ilgili bizlere bir çok soru gelmekte. Açıklayıcı olmak adına bu yazıyı hazırlama gereği duyduk. Samsun Oto Ekspertiz merkezi olarak sık sık bu tarz bilgilendirici yazılar ile siz değerli müşterimizi bilgilendireceğiz.


Genellikle kimler ekspertiz hizmetini aldığını listeleyelim.İkinci El Araç Almak İsteyenler

İkinci el araç alma niyetinde olan kişiler, satın almak istedikleri araçta herhangi bir kusur olup olmadığını kontrol ettirmek için ekspertiz yaptırmak isteyebilir. Böylelikle satıcının kendisine anlattığı, araç hatalarından başka bir kusur var ise araca yapılan ekspertiz kontrollerinden sonra çıkan raporu kontrol edebilir.

Ekspertiz raporunda; satıcı tarafından kendisine anlatılandan başka bir kusur var ise bunların giderilmesini satıcıdan isteyebilir, aracı almaktan vazgeçebilir veya bulunan hatalara göre aracın pazarlığını tekrar yapabilirler.


Aracını Satmak İsteyen Satıcılar

İkinci el aracını satmak isteyen satıcılar ekspertiz hizmeti yaptırabilirler. Satıcı ekspertiz raporunu alarak, aracı hakkında bilmediği kusurlar varsa bunları öğrenebilir. Ekspertiz yaptırılan araçta herhangi bir hata (lastik yıpranması, motor arızaları, fren balataları gibi) var ise satıcı dilerse bu hataları gidererek, aracını ederi fiyatından satışa koyabilir.

Ayrıca ekspertiz hizmeti sonrasında aldığınız ekspertiz raporunu, İnternet üzerinden yayın yapan ilan sitelerine koyarak, aracı satın almak isteyen kişilerin araç hakkında bilgi sahibi olmasını sağlayabilirsiniz. İlan sitelerinde yapılan bir araştırmaya göre, ekspertiz raporu ile ilana verilen ikinci el araçların daha hızlı satıldığı gözlemlenmiştir.


Kontrol Amacı ile

Araç sahibi tarafından, araçta herhangi bir hata veya kusur olup olmadığını öğrenmek için ekspertiz hizmeti alabilirler. Uzun yola çıkacak olan müşterilerimiz, araç mekaniğinde herhangi bir hata olup olmadığını öğrenmek ve gönül rahatlığı yola çıkmak için araçlarını Pilot Garage Samsun Oto Ekspertiz Merkezine getirerek ekspertiz raporu alabilirler. Bu rapor sonucu araç motorunda, frenlerinde veya diğer elemanlarında bir sorun çıkar ise bu hataları giderebilirler.


Aracını Muayeneye Sokacaklar

TÜVTÜRK'e araçlarını muayeneye götürmeden önce, araçlarında herhangi bir kusurun olup olmadığını öğrenmek isteyen araç sahipleri, araçlarını Samsun Pilot Garage'a getirerek ekspertiz raporu talep edebilirler.


İçerik Yazarı : Samsun Pilot Garage
Image
Siz değerli müşterilerimiz için, Oto Ekspertiz hizmeti hakkında bilgilendirici içerikler oluşturuyoruz. İçeriklerimiz sayesinde oto ekspertiz hizmeti almadan önce nelere dikkat etmeniz gerektiğini en ince ayrıntısına kadar açıklıyoruz.

Benzer İçerikler