Pilot Garage :
Samsun Oto Ekspertiz

Pilot Garage : Samsun Oto Ekspertiz

Pilot Garage : Samsun Oto Ekspertiz

İkinci el araç alırken dikkat etmeniz gereken en önemli detay, aracın fiziki durumudur. Satın almak istediğiniz aracın; kaporta, süspansiyon, motor, fren, lastik ve diğer kritik aksamlarının ne derece sağlam olduğunu bilmek isterseniz. Maalesef satın alınmak istenilen araçlardaki bazı kritik hatalar, alıcı tarafından yeterince araştırılmadığı için bu hatalar gözden kaçabiliyor.

Örneğin ikinci el bir araç almak istediniz. Satıcı ile buluşup aracı incelediniz. Güvendiğiniz ustalara aracı götürüp baktınız. Ya da araçtan anlıyorsunuz, siz incelediniz. Gözle yapılan testlerde maalesef araç hatalarının belirlenmesi imkansızdır. Söz gelimi motor aksamında var olan kritik bir hatayı, motor yağının kalitesine bakarak anlayamazsınız. Yanal kayma hataları, sürüş esnasında da kendini göstermeyebilir. Siz araçla ne kadar sert fren yapsanız da, fren sisteminde mevcut olan hataları kendini gizleyebilir.

Peki ikinci el araç almak isteyen kişiler, satın almak istedikleri araçta mevcut olan kritik hataları tespit etmek ne yapmalılar? Çözüm oldukça basit; oto ekspertiz hizmeti.


Oto Ekspertiz Hizmeti Nedir?

Basitçe oto ekspertizin tanımını yapmak gerekirse; kontrol edilmesi için kendilerine sunulan araçları, özel olarak sadece araç muayenesinde kullanılması için üretilen, elektronik ve mekanik cihazlar ile test edip, yapılan testleri detaylı olarak rapor haline getiren kurumlardır. Oto ekspertiz işlemini gerçekleştiren kurum; yapılan testler sonucunda aracın herhangi bir kusura varsa, bunu yazılı raporda belirtmek ile yükümlüdür.

Bu da oto ekspertiz hizmetinin güvenilir olduğunu tesciller. Yani oto ekspertiz hizmeti veren profesyonel kurumlar bir nevi tarafsız hakem görevi görürler.

Ekspertiz kavramı hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz, Samsun oto ekspertiz firması Kirazlık Pilot Garage tarafından hazırlanan "Ekspertiz ve Oto Ekspertiz Nedir?" içeriğine göz gezdirebilirsiniz.

Oto Ekspertiz Hizmeti Nedir?


Kimler Oto Ekspertiz Yaptırmalıdır?

Ekspertiz hizmeti almak için bir çok farklı neden olabilir. Bunları incelemek gerekirse;

Kimler Oto Ekspertiz Yaptırmalıdır?


İkinci El Araç Almak İsteyenler

İkinci el araç almak isteyen kişiler, satın almak istedikleri aracın ayrıntılı bilgisini güvenilir bir rapor halinde kendilerine sunulmasını isterlerse, oto ekspertiz kurumundan hizmet almak isteyebilirler.


Aracını Satmak İsteyen Satıcılar

İlan sitelerine araçlarının satılık ilanını vermeden önce satıcılar; araçlarını ekspertiz merkezine götürüp, ayrıntılı test raporu almak isteyebilirler. Böylelikle ilan sitesinden aracını inceleyen kişiler, ekspertiz raporunu görünce, varsa aracın tüm kusur ve hatalarını görebilir. Ya da tam tersi olarak, araçta mevcut hata yoksa ekspertiz raporu ile bu tescillenmiş olur.


Kontrol Amacıyla

Uzun yolculuğa çıkacak olan araç sahipleri, yolculuk öncesinde araçlarında mevcut sorunun olup olmadığını, ekspertiz merkezlerinde test ettirebilirler. Test sonucunda kendilerine verilecek kapsamlı raporu inceleyerek, araçlarında herhangi bir sorun bulunmuşsa, yolculuğa başlamadan bu sorunları giderebilirler.


Muayene Öncesi

Araç sahipleri araçlarını periyodik muayeneye götürmeden önce, ekspertiz hizmeti almak isteyebilirler. Örneğin yanal kayma veya dyno testi olumsuz değerler vermişse, muayeneye götürmeden araçtaki sorun giderilebilir.


Neden Samsun Pilot Garage?

Ülkemizin farklı şehirlerinde binlerce farklı ekspertiz merkezi varken, neden Samsun Pilot Garage Oto Ekspertiz Merkezini tercih etmeniz gerektiğini anlatmaya çalışalım.

2018 yılında ticari hayatına başlayan Samsun Oto Ekspertiz Merkezi, yılların getirmiş olduğu deneyimle araç sahiplerine ve araç satın almak isteyen alıcılara; sahip olduğu üst düzey test ekipmanlarını kullanan deneyimli personelleri ile tarafsız ve güvenilir hizmet sunmaktadır.

Neden Samsun Pilot Garage?


Pilot Garage Samsun Ekspertiz olarak yaptığımız teknik testlerden bazılarını listelersek;

  • Motor Performans / Dyno Testi
  • Arıza Testi
  • Boya-Kaporta Testi
  • Süspansiyon Testi
  • Alt Kontrol Testi
  • Fren Testi
  • Yalan Kayma Testi
  • İç - Dış Ekspertiz
  • Sonuç Rapor
  • Mobil Ekspertiz

Sunduğumuz hizmetler hakkında daha detaylı bilgi almak ve örnek raporları incelemek isterseniz "Hizmetlerimiz" sayfasını inceleyebilirsiniz. Ayrıca verdiğimiz tüm kaliteli hizmetlerin fiyatlarını öğrenmek için, "Fiyatlarımız" sayfasını inceleyebilirsiniz.

Ayrıca 4x4 aracı olan müşterilerimiz yoğunluktadır. Verdiğimiz kaliteli ve güvenilir ekspertiz hizmetinin yanında; Samsun ve Karadeniz'de 4x4 oto ekspertiz testi yapan tek merkez olmamızdan kaynaklanıyor.

Biz işimizi seviyor ve profesyonelliğimize güveniyoruz. Bizi tercih ettikten sonra sizde bize güveneceksiniz.

Samsun Kirazlık'ta bulunan iş yerimize bekleriz.


İçerik Yazarı : Samsun Pilot Garage
Image
Siz değerli müşterilerimiz için, Oto Ekspertiz hizmeti hakkında bilgilendirici içerikler oluşturuyoruz. İçeriklerimiz sayesinde oto ekspertiz hizmeti almadan önce nelere dikkat etmeniz gerektiğini en ince ayrıntısına kadar açıklıyoruz.

Benzer İçerikler